(Mivel hülye vagyok):

Hasonlóság gyakorló feladat

1, Egy derékszögű háromszög rövidebbik befogója 26 cm, átfogóra eső vetülete pedig 10cm. Mekkora:

a) az átfogóhoz tartozó magassága

b) az átfogó,

c) a másik befogó,

d) a köréírható kör sugara,

2, Egy háromszög oldalainak hossza: 2 cm, 5 cm ill. 8 cm. Egy hozzá hasonló

háromszög kerülete 25 cm. Mekkorák ennek a háromszögnek az oldalai?

3, Egy háromszög oldalainak hossza: 5 cm, 8 cm ill. 12 cm. Egy hozzá hasonló háromszögben a legnagyobb és a legkisebb oldal különbsége 10,5 cm.

Mekkorák ennek a háromszögnek az oldalai?



2020. ápr. 6. 10:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Rajz:

[link]

b=26, x=10

1.

a) [link]

b) [link]

c) [link]

d) [link]


2.

Ilyen háromszög nincs.

[link]


3.

12-5=7 A hasonlóság aránya: 10,5/7=1,5

A háromszög oldalai:

5*1,5=7,5

8*1,5=12

2*1,5=3

2020. ápr. 6. 11:26