Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS nagyon fontos! Még ma le...

SOS nagyon fontos! Még ma le kéne adnom a kémia házit, mi a válasz a következő kérdésekre?

Figyelt kérdés

Bróm vegyértékelektronok száma? Hány marad páratlanul?

Kripton vegyértékelektronok száma? Hány marad páratlanul?

Kérlek segítsetek!

Nagyon köszönöm a válaszokat!



2020. ápr. 6. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A Bróm vegyérték e-:7db.

Kripton:8db. A többit nem értem

2020. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Közben rájöttem, a "Hány marad páratlanul?" alatt azt értettem, hogy amikor elhelyezkednek a héjakon az a lényeg hogy párban álljanak, de ugye ez nem mindig van így mert ha pl 5 darab elektron helyezkedik el akkor 3nak nincs párja, erre értettem, csak közben eszembe jutott:) De nagyon szépen köszönöm, ment a zöld pacsi! ;)
2020. ápr. 6. 12:28
 3/3 anonim ***** válasza:

#1

Mi annó kis négyzeteket rajzoltunk, amik a pályákat jelképezték, benne pedig ellentétes irányba néző nyilacskákkal jelképeztük az ellentétes spint. Az a lényeg, hogy míg van üres elektronhéj, addig azokat töltik fel az elektronok, s ha már nincs üres hely, akkor mennek arra a héjra, ahol már van másik elektron (képzeld el, hogy az osztályban libasorban mentek be a terembe, s mindig olyan padba ültök, ahol még nem ül senki. Viszont egy idő után elfogynak az üres padok így aki a sor végén van, neki kénytelen egy osztálytárs mellé beülnie).


Az s-pálya 1 db négyzet, mert 1 alhéja van, semmi extra, viszont a p-pálya 3 négyzet szorosan egymás mellett, mert 3 alhéja van.

Ha van 3 elektronunk a p-pályára, akkor azt el lehetne osztani úgy, hogy rögtön kettőt teszünk minden alhéjra, de ekkor mindössze 1 párosítatlan elektron lenne, s az utolsó alhéjon nem is lenne elektron (ami persze lehetséges), de ami még fontosabb, az a pálya energetikai szintje lenne. Energetikailag kedvezőbb az, ha az elektronok egymástól olyan távol vannak, amennyire csak tudnak. Ezért előbb a 3 rublikát 1-1 elektronnal töltjük fel és így 3 párosítatlan elektron kapunk.

2020. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!