Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A f (x) = 1/2sin (-x+5pi/6)...

A f (x) = 1/2sin (-x+5pi/6) függvény páratlan vagy nem páratlan?

Figyelt kérdés

Mert nem metszi az origót, és így nem mondanám páratlannak. És a tanárom szerint pedig páratlan, de én akkor is cáfolom.

Mostanában lerontja a jegyeimet, és félel, hogy ez is arra menne ki.



2020. ápr. 6. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ha a tanárod ennek nem hisz, akkor adja vissza a diplomáját.


Viszont az csak félig jó magyarázat, hogy nem megy át az origón; az 1/x függvény sem halad át rajta, mégis páratlan. A pontos válasz az, hogy mivel a (0;0,25) ponton átmegy a függvény, akkor ahhoz, hogy páratlan lehessen, a (0;-0,25) ponton is át kell haladnia, ami pedig nem történik meg, tehát nem páratlan. Ennyivel bizonyítottuk, hogy nem páratlan.

2020. ápr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

f(-x)=1/2*sin(x+5Pi/6), ez - szerintem - nem egyenlő

-f(x)-szel, tehát nem páratlam. Se a bizonság kedvééert nézzük a grafinonját!

[link]

Hát nem páratlan és nem is páros.

2020. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 6. 16:52
 4/10 A kérdező kommentje:
Mosar csak tudatni kell a matektanarral, hogy igenis jar a pont a dolgozatomra. Mert tudtam, hogy jo a megoldasom. Koszonom a leigazolasat!
2020. ápr. 6. 16:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert az akcióhoz. Ha kell, akkor felhasználhatod a GeoGebra ábrát!
2020. ápr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remeem sikerül. De előbb is próbáltam (mielott kiirtam a kerdest) megindokolni a HELYES VALASZT, Szoval valoszinuleg osztalyfonokkel fogok beszelni aki szinten matektanar. Legutobb 87%os dogamra nem kaptam ototst, mikozben emelt szinten vagyok es hivatalosan a dogak 85%-tol otosok az iskolaban.
2020. ápr. 6. 17:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Segítség az emelt szinthez:

[link]

A vírus miatt most ingyen elérhető.

2020. ápr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Feldobtad a napom a többi válaszolóval!😊
2020. ápr. 6. 18:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Örülök, ha segíthettem.
2020. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyébként a tanár mivel indokolta, hogy de?


Gyanítom, hogy a tanár azt keverte, hogy a sin(x) függvény páratlan, vagyis teljesül a sin(x)=-sin(-x), és általában is használjuk ezt az azonosságot, VISZONT ez nem azt jelenti, hogy transzformáció során az x előjelét változtatjuk meg, hanem az argumentum előjelét. Például a sin(2x+pi/3)-ból arra hivatkozva, hogy a sin(x) függvény páratlan, -sin(-(2x+pi/3)) kreálható, és nem úgy, hogy -sin(2*(-x)+pi/3), mert ez nem nyerő, pedig jelen helyzetben erre lenne szükség.

2020. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!