Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell kiszámolni azt,...

Hogy kell kiszámolni azt, hogy hány darab neutron van egy atomban?

Figyelt kérdés

Nem értem, mi a különbség aközött, hogy az atomszámból kivonva a rendszámot megkapjuk a neutronok számát és a között a módszer között, amikor az Avogadro számot alkalmazzuk (NA=N/n).

Én eddig azt hittem, hogy utóbbi esetben a darabszámot tudjuk kiszámolni, míg az először felvázolt módszerrel nem darabszámot kapunk, csak a neutronok számát. Vagy nem tudom pontosabban megfogalmazni.


Mindenesetre egy érettségi feladat kérdése úgy szól, hogy "Hány darab neutront tartalmaz a 235-ös tömegszámú 92-es rendszámú uránatom?"


Én itt azt hittem, hogy az NA=N/n összefüggést kell alkalmazni (s 8.58*10^23 db neturon jött ki), azonban a megoldókulcs csak a tömegszám-rendszám különbségéből kiszámolható neutronok számát adta meg (ami 143).

Engem csak az zavar össze, hogy akkor miért írták oda a darab szót, ha nem arra kíváncsiak?

Vagy rosszul gondolkozok?



2020. ápr. 6. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt kérdezi, hogy 1 db atomban hány neutron van.

A válasz 143.

Kérdezhetné, hogy 1 molban hány db neutron van, akkor kéne szorozni 6*10^23-mal. De nem ezt kérdezi.

2020. ápr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha egyetlen darab atomban 858 000 000 000 000 000 000 000 db. neutron van, akkor meg sem merem kérdezni hány db. proton és elektron kering még ott mellette...


Az Avogardo-számnak a proton és neutronok tömegéhez van köze:

[link]

2020. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!