Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 2 méter sugarú kör alakú...

Egy 2 méter sugarú kör alakú biliárdasztal O középpontjából 1 méterre fekvő P pontban van egy golyó. A golyót úgy kell ellökni, hogy kétszeri visszaverődés után ismét P-n haladjon át. Mekkora szöget zár be ez esetben az ellökés iránya a PO iránnyal?

Figyelt kérdés

Hogy tudom modellezni a visszaverődést? A biliárdasztal széléről hogy lökődik vissza?

Előre is köszi!



2020. ápr. 7. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyilván a kör érintőjéhez viszonyított "beesési szög" ugyanakkora lesz, mint a "visszaverődési szög". Így már megy?
2020. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És a két visszaverődési szög egyenlő? Vagy honnan veszek konkrét számadatokat?
2020. ápr. 7. 13:01
 3/10 anonim ***** válasza:

A kérdéses eset csak a felrajzolt esetben teljesülhet.


[link]


Azt tudod, hogy az első visszaverés után a PO egyenesre merőleges úton halad. Az a kérdés, hogy milyen alfa esetén lesz ez igaz. (Abból már könnyű az ellökés szöge.)

2020. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Gondolom trigonometriát kellene benne keresni. Pl. ha nézem azt a háromszöget, amit az O pont, az OP egyenes és az út metszéspontja (legyen A), és a körön lévő (legyen) B pont alkot. Ez pl. egy derékszögő háromszög, aminek sajnos csak az egyik oldalát ismerem, egyik szögét sem (a derékszögön kívül). Vagy milyen háromszöget nézzek?

Köszi az eddigi segítséget is!

2020. ápr. 7. 13:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Például POB háromszögnek két oldalát ismered.

[link]

Nem vagyok benne biztos, hogy jól csináltam.

2020. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Erre elég hamar rájöttem, hogy rossz.

[link]

2020. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
38,17° a megoldás?
2020. ápr. 7. 16:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem annyi jött ki.
2020. ápr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

cosalfa=0,5(-1+sqrt(3))

alfa=68,53° jó megoldás?

Akkor béta=47,05° lenne?

Köszönöm az eddigi segítséget is! :)

2020. ápr. 7. 16:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez már jó.
2020. ápr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!