Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » S. O. S. Fogalmazás? Ahol...

S. O. S. Fogalmazás? Ahol nagyon szeretek lenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kéne egy fogalmazást írnom azzal a címmel, hogy "Ahol nagyon szeretek lenni". Semmi ötletem sincs. Arról se, hogy miről írjak illetve, hogy hogyan kezdjek bele. Sürgős! Kérlek segítsetek!

2020. ápr. 7. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen egyszerű témát kaptunk volna anno általánosban... :D


Első nagy kérdés: Hol szeretsz lenni?

A cím alapján nincs megszabva, hogy arról kell egy oldalt, hogy a szobád nyugalmában elmerülve érezd magad a legjobban, mert ott úgy érzed, megpihenhetsz, az a te kuckód, stb. "Ahol szeretek lenni". Persze, ne azt írta, hogy akikkel, de szerintem ez is használható, hogy pl: ott szeretek lenni, ahol a barátaim vannak. Fejtsd ki, miért szeretsz ott lenni, akárhol... Ne írásban gondolkozz először, mert az úgy néz ki, nem megy. Próbáld mondatokban megválaszolni, ne szavakban, hogy mert nyugis. A temető is nyugis hely, ott is lehet aludni, mégsem költöznél oda - gondolom.


18/l

2020. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nagyszuleimnel, vagy a baratom tanyajan (ilyen nincs, de kepzeletbeli sztorit is lehet irni, ha a tanar nem ismer annyira xD en megtattem anno) vagy otthon a magad csendessegeben vagy a szgep mogott videojatekozva stb
2020. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kitalálsz valami nyálas, csöpögős, meghitt gondolatokat a szobádról, amin a tanárnő is bekönnyezik. Legyél kreatív; ez lenne a lényege:):):) Vagy pl akár írjad le, hogy szeretsz lenni álmodban, és elkalandozni, és sorold föl, hogy álmodban milyen kalandokat éltél már át. :) Amúgy simán jellemezheted is a szobádat; szerintem az a legegyszerűbb. Ott van körülötted. Pl Belépünk az ajtón, ottvana ruhásszekrényem tele matricákkal, felnézünk jobbra, ott van a könyvespolcom, ott van az ágyam és ajándékba kapott macis képes kispárnám; ha lenézünk még ott van a gyerekkori autópályás szőnyegem; az ablakról a meggyfánkra nyílik kilátás, a könyvespolcomon ott vannak a legkedvencebb szeretett fantasy-könyveim meg még 1-2 régi tankönyvem is, többi meg az íróasztal fiókjában; asztalon ott van a gépem, amin kockulni szoktam, fönt a szekrény tetején vannak a társasjátékok, meg a régi kisautó-gyűjteményem, meg a régi színezőim, írhatsz bele tévét is, akár van , akár nincs; szóval szerintem simán elég, ha kábé csak jellemzed a szobádat;ott van előtted, hogy mik vannak benne, és csak azt kell leírni, hogy te ezen a helyen szeretsz lenni, ahol ezek a dolgok vesznek téged körbe.
2020. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket!:)
2020. ápr. 8. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!