Az elméletem jó?

Figyelt kérdés

[link]


A fenti feladatban én úgy gondolom hogy az összes lehetosegbol (32alatt a 8) kivonom azt amikor nincs kihúzott lapok között ász és piros (24alatt a 8).

Ezután megnézem azt az esetet amikor a kihúzott lapok között nincs ász, de piros van. És ezeket az eseteket is kivonom az összes lehetosegbol.

Majd megnézem azokat az eseteket amikor nincs piros, de ász van, és ezeket is kivonom az osszesbol.

Ezek alapján azt kellene kapnom szerintem hogy van ász és piros is a kihúzott lapok között.

Így jó??


2020. ápr. 7. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen jó, csak amikor nincs benne se ász, se piros azt (21 alatt a 8)-féleképpen tehetjük meg
2020. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Miért?

Jah gondolom van több fajta is belole ugye? Azért nem jól számoltam.

2020. ápr. 7. 21:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert 8 piros lap van és 4 ász, de a piros ászt 2-szer számoltuk, tehát 11 ász és piros van, tehát 21 lapból tudunk választani.
2020. ápr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Így már oké.

2020. ápr. 7. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!