Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sos! Valaki meg tudja nekem...

Sos! Valaki meg tudja nekem oldani?

Figyelt kérdés
Juli megszánkóztatja Andrist. 400méteres úton húzza a havas tájon át miközben az általa kifejtett erő elmozdulással párhuzamos része 120N. Mekkora munkát végzett Juli? Mekkora munkát végzett a Julira ható gravitáiós erő? Milyen messze húzná andrist ugyanekkora erővel Juli ha 1 000 000 J munkát végezne rajta?

2020. ápr. 8. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Igen. Ez nem olyan nehéz. Munka=erő*erő irányába eső elmozdulás. Vagyis jelekkel: W=F*s. A munka mértékegysége ugyanaz, mint az energiáé, vagyis Joule (J), az erőé Newton (N), az elmozdulásé méter (m).

Tehát Juli által végzett munka: W=120N*400m=48000Nm vagyis 48000J (Joule), mert a N*m=J, és ez átváltva 48kJ (kilojoule).

A gravitáció semennyi, vagyis 0 J munkát végez, mert Juli vízszintesen halad (ezt ugyan nem írták, de mivel azt sem írták, hogy lejtőn haladna, így ezt kell feltételezni). Az utolsó kérdés megválaszolásához pedig csak át kell rendezni a fő képletet:

W=F*s /:F (elosztjuk mindkét oldal F-fel, hogy s-re rendezzük)

W/F=s

vagyis 1 000 000 J / (120 N) = 8333,333 m = 8+1/3 km.

Remélem érthető voltam, és kapok zöld kezet. :)

2020. ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen,teljesen! Ment a zöld kéz!
2020. ápr. 8. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!