Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Összehasonlító verselemzésben...

Monita096 kérdése:

Összehasonlító verselemzésben tudnátok kicsit segiteni? Van két vers amit össze kellenne hasonlitani.

Figyelt kérdés

Ez a két vers az: Mit irnátok róla?


Illyés Gyula: Gyermekkor

Szép hullámvonalban madár repült felettem

S utána épp azonmód lebegve fürge párja;

Harang csendült meg akkor s mintha e zaj még szebben

Ringatta volna őket tovább a könnyű nyárba.

Szép kép volt ez, barátom, néztem utána hosszan

Libáim közt meghatva s tán könnyel is szememben,

Mintha egy titkos intés, hívó kar tűnne ottan;

Dél volt, a földre ültem, száraz kenyeret ettem.

(1931)


Kányádi Sándor:Gyermekkor

Hóharmaton mezítláb jártam,

ólmos esőben bőrig áztam;

éjjel az erdőn, félelmemben,

hol sírtam, hol meg énekeltem.


S mindez úgy tűnik - most, hogy emlék-,

mintha egy tisztás szélén mennék

fütyörészve, hol alkonyatkor

őzek ittak ezüst patakból.



2020. ápr. 8. 18:51
 1/1 anonim ***** válasza:

A két vers témája (gyerekkor) megegyezik. Írj arról, hogy a két versben milyennek ítélik meg a gyerekkort. Emellett persze más alapvető verselemzési dologról is írhatsz, ehhez ezt a linket tudom ajánlani: [link]

Máskor, ha kérdést írsz ki ne várd, hogy valaki neked 2 oldalt írjon random versekről, inkább írd le ami magadtól sikerült, akár vázlatosan is, ahhoz sokkal nagyobb kedvvel fognak még ötleteket írni vagy kiegészíteni.

2020. ápr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!