Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki aki olvasta Mándy...

Valaki aki olvasta Mándy Iván:Levél vidékről c novelláját?

Figyelt kérdés

Ez a feladat:Elemezze az alábbi novellát! Írásában mutassa be, miként segít a cím a novella értelmezésében, miként érvényesülnek a novellában a valódi, elküldött műfaji követelményei!

Bizonyítsa, hogy az irónia és a tragikum egyszerre van jelen Mándy novellájában, mutassa be a hangnem szerepét, az elbeszélés módját!!!



2020. ápr. 8. 19:05
 1/3 anonim válasza:
Ez az az új sci-fi könyv, az űrlényekkel, meg Godzillával, nem? Iróniát sokat nem olvastam benne, de tragikus volt, mikor az ufók elrabolták Nemecseket az Egri csillagok végén... Megkönnyeztem az egyszer biztos... :( Remélem segítettem :)))
2020. ápr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sajnalom120 válasza:
Mándy Iván Levél vidékről című novellája egy szexuális témájú novella, melyben rejtett utalasok találhatóak. A 20.szazadi magyar irodalom első ilyen alkotása, ami kettős érzelmeket váltott ki az akkori társadalombol. Sokan eliteltek, legtöbben az író társai közül, azonban a polgári réteg és néhány újító író és íróbaratja szimpatizalt ezzel a stílussal, az ujszerusegevel, érdekesnek találták. Ezzel Mándy lehetőséget adott Magyarországnak a nyugathoz való felzarkozashoz irodalmi téren.
2020. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sajnalom120 válasza:
Valamint a novella tragikumat az adja, ahogy az egyszerű vidéki emberek mindent latba vetnek, hogy felzarkozzanak Pesthez, a modern élethez, és ezért képesek feladni az elveiket, és testüket felkinalni a cél érdekében. Ebben a szövegkontextusban a főváros a romlottsagot és a szexualitást szimbolizálja, és tragikus, hogy az egyszerű emberek milyen könnyen képesek feladni artatlansagukat.
2020. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!