Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány olyan részre bontják az...

Hány olyan részre bontják az átlók az ötszögtartományt, amelyekre teljesül, hogy semelyik kettőnek sincs közös belső pontja?

Figyelt kérdés

Úgy kezdtem bele, hogy megrajzoltam az ötszöget, bele az átlókat, a területeket megbetűztem, és rajzoltam belőle egy gráfot, amiben a csúcsok a 11 területet, az élek pedig a szomszédosságot jelentik. Ezután kerestem benne egy 6 nagyságú lefogó élhalmazt és egy 6 nagyságú független ponthalmazt, ami miatt a megoldás 6.

Jól gondolkodtam, vagy félreértelmeztem a feladatot? Esetleg a megoldásomban van hiba?

Várom a válaszokat!

Üdv



#matematika #csokoládé #geometria #alfa #mű #gráf #ötszög #Tau #lefogó élhalmaz #független csúcshalmaz
2020. ápr. 12. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem a helyes válasz 11, mert a kelekezett 10 háromszögnek és az ötszögnek nincs közös belső pontjuk.


Úgy tűniK, hogy féreérthető a feladat fogalmazása, mert nem egyértelmű, hogy a "belső pont" a kiindulási ötszög, vagy a részek belső pontjaira vonatkozik.

2020. ápr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor 11!
2020. ápr. 12. 16:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem igem, de ...
2020. ápr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!