x/2 - x+1/3 = 5 - x
a perjel a törtvonalat jelzi.
2020. ápr. 15. 19:03
1/2 anonim válasza:
Feltéve, hogy a második x nincs a törtben (mert ha benne lenne, akkor máshogy kéne írni) szorozzuk meg hattal az egyenletet:
3x+6x+2=30-6x
15x=28
x=28/15
2/2 anonim válasza:
Bocs, elírtam, mínusz van a második x előtt, tehát a helyes lépések:
3x-6x+2=30-6x
3x=28
x=28/3=9,3333333333