A, Hány diák volt két alkalommal?

Egy 32 fős osztály háromszor ment a tanévben kirándulni. Akik kétszer voltak azok 6-tal többen voltak,mint akik háromszor. Akik egy kiránduláson vettek részt 4,5-szer annyian voltak, mint aki 3-szor vett részt.

2020. ápr. 22. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha x ember volt mindhárom kiránduláson, akkor


x+x+6+4,5x=32


Ezt az egyenletet kell megoldanod, és akkor mindent meg fogsz tudni válaszolni.

2020. ápr. 22. 15:52
 2/3 anonim ***** válasza:

32 fős osztály:

Háromszor volt: x

Akik kétszer voltak 6-tal többen voltak, mint akik háromszor: x+6

Akik egyszer voltak 4,5-szer annyian voltak, mint akik háromszor: 4,5x


x+x+6+4,5x=32

6,5x=26

x=4


Kétszer volt: x+6=10 fő

2020. ápr. 22. 15:58
 3/3 anonim ***** válasza:

a fentiek persze feltételezik, hogy mindenki volt legalább egy kuranduláson


valójában egy paraméter bevezetésével lenne egészen korrekt a válasz

2020. ápr. 22. 16:03