[link]


Ez valóban 15 a feladat kitalálója szerint.

De ha normálisan, ésszerűen gondolkodunk akkor 23.

Mivel egy cipő=5, egy ember=5, egy fagyi=2, ember plusz ketto fagyi=9

5+9*2=23


2020. ápr. 25. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Az 1. sorból egyértelmű, hogy egy pár cipő: 10.

A 2. sorból látszik, hogy 2 ember = 20 - 10 = 10, tehát egy ember: 5.

A harmadik sor alapján 2 fagyi = 13 - 5 = 8, tehát a fagyi: 4.

1 pár cipő + 1 ember + 1 fagyi = 10 + 5 + 4 = 19.

2020. ápr. 25. 12:31
 2/6 anonim ***** válasza:

Na, sikeresen elnéztem, nekifutok újra.

1 cipő = 30 / 6 = 5.

1 ember = (20 - 2 * 5) / 2 = 5

1 fagyi = (13 - 5) / 4 = 2

1 cipő + 1 ember + 1 fagyi = 5 + 5 + 2 = 12

2020. ápr. 25. 12:35
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy cipő+egy ember akinél van ketto fagyi*egy fagyi.

Szóval 5+9*2

2020. ápr. 25. 12:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A francba, de trükkös! Akkor 3. menet:

1 cipő: 30 / 6 = 5

1 ember: (20 - 10) / 2 = 5

1 fagyi: (13 - 5) / 4 = 2

1 cipő + (1 ember + 2 fagyi + 2 cipő) * 1 fagyi = 5 + 19 * 2 = 43

2020. ápr. 25. 12:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja tényleg. Van a gyerek cipő is.
2020. ápr. 25. 12:46
 6/6 anonim ***** válasza:

1 pár cipő: 10

1 ember: 5

2 db virágcsokor: 4

1db cipő: 5

1db virágcsokor: 2



1cipo + 1ember x 1db virágcs. = 5+(5*2)=15

2020. ápr. 25. 22:40