Egyetemi fizika háziban segítség? SOS

Figyelt kérdés

Péntekig kellene. Előre is köszönöm a válaszokat! Kérem a megoldás mentét is írjátok le.


1. Vízszintes hengerben lévő 15 g 38 °C-os, 99 kPa nyomású neongázt súrlódásmentesen mozgó dugattyúval zárjuk el a környezetétől. Hány °C fokra kell vinni a gáz hőmérsékletét, hogy a térfogata állandó nyomáson 15 literre változzon? ? R=8.31 J/K, MNe=20g


2. Egy 4 liter térfogatú gázpalackban, 103 kPa nyomású, 32 °C-os szén-dioxid van. Mennyit változik a gáz energiája, ha -8 °C-ra változtatjuk a hőmérsékletét?


3. Síkkondenzátor tökéletesen vezető elektródái közötti teret - az ábra szerint - homogén rétegekkel töltünk ki az , amelyek relatív permittivitása ε1 és ε2 (legyen ε1 > ε2). Számítsuk ki az U1 feszültséget, ha az elektródák közé U feszültséget kapcsolunk. (A rétegek vastagságai sokkal kisebbek, mint a fegyverzetek hosszméretei.) (ábrához link: [link]


4. Kirchoff törvényeit alkalmazva határozza meg az R2 ellenálláson keresztülfolyó áram nagyságát! (Tekintsük a 2-es ágáramot pozitívnak akkor, ha fentről lefelé mutat.) Legyen R1=27Ω, R2=16Ω, R3=21Ω, U1=29V és U3=49V (ábra: [link]


5. Határozza meg az ábrán látható kapcsolás eredő ellenállását, ha a telep(ek) belső ellenállásától eltekintünk és R1=4 Ω , R2=4 Ω , R3=1 Ω , R4=5 Ω , R5=7 Ω , R6=6 Ω , R7=7 Ω ! (ábra: [link] )


Tudom hogy elég sok de nagyon hálás lennék a segítségért, azért is ha valaki csak egy-egy feladatot tud. Még egyszer köszönöm.



2020. ápr. 30. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Az 1. és a 2. feladat 10. osztály. Biztos, hogy jó ötlet az egyetem?
2020. ápr. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
A 3,4,5 is gimnázium
2020. ápr. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor legyen középiskola. Ha ennyire megy nektek leírhatánok a megoldást, vagy legalább hogy hogyan kell megoldani :)
2020. ápr. 30. 09:15
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nekem meg aszongya, ez az imgur nem található.
2020. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
(csak a harmadik)
2020. ápr. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Tudhattam vón, hogy ha egy link nem működik, akkor azt a kérdező b*ta el, csak nem érdekli, hogy miért nem működik. jelen esetben a zárójel került a linkhez hozzá.

Én, ha linket adok meg, akkor mindig rákattintok, mikor már felküldtem, hogy működik-e.

Mint ennél fogom most, amelyik a kondéros feladathoz a tudnivalókat tartalmazza:

[link]

2020. ápr. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Várom a további válaszokat.
2020. ápr. 30. 19:51
 8/9 A kérdező kommentje:
De itt pontosan mit kell nézni? Mert van benne vagy 100 feladat...
2020. máj. 1. 01:57
 9/9 anonim ***** válasza:
A kulcsszó a "rétegezett". :)
2020. máj. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!