Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Magyar értelmező kéziszótárb...

A Magyar értelmező kéziszótárból esetleg kimásolna nekem valaki egy meghatározást?

Figyelt kérdés

A Magyar értelmező kéziszótárból - csak ez az egy értelmező szótár jó - ki tudna valaki másolni nekem egy meghatározást? Az intézménynév kifejezés meghatározására lenne szükségem, ez az intézkedik címszó alatt található.


A jelentését természetesen ismeri a lányom a kifejezésnek, a házi feladat azonban az, hogy konkrétan ebből az értelmező szótárból másolja ki a pontos definícióját. Előre is köszönöm szépen a segítséget.



#Magyar értelmező kéziszótár #Éksz
2020. máj. 1. 14:24
 1/2 chtt ***** válasza:
100%

Aranyos, mert nem is kérdés, hogy minden magyar háztartás könyvespolcán ott virít egy Éksz. a Jókai összes és a Larousse/Encyclopedi Britannica kötetei közt. Bocs, csak kicsit kiakadtam azon, hogy "csak ez az egy" jó. Ez az egy eleve kettő, mert '72-ben jelent meg az első, és 2003-ban a második _bővített_ kiadás. Talán ez utóbbiban benne van, mert az elsőben nincs (nem vagyok már mai csirke, nekem az 1987-es hetedik, változatlan vagyon meg).

Az intézményre egyébként ezt írja:

1. Vmely közösségi célra létesített, bizonyos személyi kerettel rendelkező társadalmi v. állami szervezet.

El tudom képzelni, hogy az intézménynév ugyanez egy "neve" szóval a végén, de becsapni semmiképp sem akarlak.

Bízzunk benne, hogy valakinek meglesz a polcán a bővített kiadás is (most már én is kíváncsi vagyok), és tud segíteni. S mivel volt gyerekszobám, nem írom ide, hogy tanárnak/tanárnőnek "konkrétan" mit üzenek.

:)

2020. máj. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Közben belefutottam még egy feladatba, ahol szintén egy konkrét kötetből kellene kinyerni információkat, ott azonban eléggé valószínűsíthető, hogy más forrásból is heyes információhoz jutunk.

Amúgy én is is épp ebbe futottam bele, mint Te, a régi megvan, de az édeskevés a 6. osztályos házi feladat abszolválásához. Bár az 1990-es években magyar szakra jártam, és áll itt halomban Spenót, Sóska, TESz., amikor a Éksz. bővített kiadása kijött, nem Európában éltem és nem éreztem a sürgetést, hogy ha Pesten járok, beszerezzem. Ma már látom, hogy ez hiba volt.


Értem én, hogy a tanár oldaltól oldalig ad fel feladatokat, de azért néha nem ártana belenézni, hogy könyvtár nélkül mennyire realisztikus a megvalósításuk.


Még egyszer köszönöm szépen, ha jobb nem akad, ellövöm ezt, méghozzá néhány keresetlen szó kíséretében.

2020. máj. 1. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!