Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valalki segíteni megoldani...

Zsombika117 kérdése:

Valalki segíteni megoldani ezt az Ábel a rengetegben kérdéssort? A tanár feladta és én még nem olvastam ki, így nem tudom megoldani teljesen.

Figyelt kérdés

1. Tamási Áron élete és munkássága!

2. Kik a mű főbb szereplői? Sorold fel őket egy-két fontos jellemzőiket is megemlítve, illetve azt, hogy mi a szerepük a regényben (pl. megkönnyítsék, megnehezítsék Ábel életét, stb..)

3. Mikor és hol veszi kezdetét a történet? Miért jelentős ez az időpont a történelmet, miért Ábel életét tekintve?

4. Jellemezd Ábelt és az apát, illetve kettejük viszonyát!

5. Mennyi időt tölt Ábel a “rengetegben”?

6. Hogy hívják Ábel kutyáját és hol talált rá?

7. Ki volt Ábel előtt az erdőpásztor a vidéken s mi történt vele?

8. Milyen nehézségekkel kell szembenéznie Ábelnek egyedül a Hargitán?

9. Ábel hogyan hoz létre “vihart”, hogy az így kidőlt fákat a saját hasznára adhassa el?

10. Milyen üzletet köt Ábel, hogy unalmas pillanatait értékessé varázsolja? Mi lesz a kedvenc időtöltése a sétán kívül a Hargitán?

11. Ki volt Surgyélán a történetben? Miért töltötte a telet Ábelnél a Hargitán? Hogyan, milyen eszközökkel, cselekedetekkel nehezítette Ábel életét? Milyen károkat okozott a fiúnak?

12. Figyeld meg a szereplők beszédmódját! Válassz ki egy-két humorosnak ható párbeszédet, és magyarázd meg, mi kelt humoros hatást benne!

13. Mennyi időt töltött Ábel a rengetegben?

14. Hogyan zárul a regény? Mi történik Ábel családjával? Mi történik Surgyélánnal és Fuszulánnal? Milyen célt fogalmaz meg magának Ábel?

15. Tetszett-e a regény? Tetszett-e a fim? Igen? Nem? Miért? :-)



2020. máj. 4. 10:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt már lekéstem, de ha legközelebb ilyen fordul elő ajánlom ezt az oldalt: [link]

Rengeteg kötelező olvasmány érthetően le van tömörítve, szerintem zseniális. :)

2020. okt. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!