Ha egy természetes szám két szomszédját összeszorozzuk,528-at kapunk. Melyik ez a szám? Két szám különbsége 17, szorzatuk 2478. melyik ez a két szám?

Másodfoku egyenlet algebrai megoldásal kell meg oldani!!!

#Kérem le írni #hogyan csinálta meg #a feladatokat!!
2020. máj. 4. 11:30
 1/1 anonim ***** válasza:

1.

(x-1) * (x+1) = 528

x² + x - x - 1 = 528

x² - 1 = 528

x² = 529

Innen menni fog?

.

2.

x * (x+17) = 2478

x² + 17x = 2478

x² + 17x - 2478 = 0

Gondolom, ismered a megoldóképletet, hajrá!

2020. máj. 4. 11:35