Segitenetek megloldani ezt a 4 szöveges feladatot?


[link]

[link]


2020. máj. 11. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:

1)

Kezdő

Egyedül: x, 1 h alatt: 1/x, 1,2 h alatt: 1,2/x.

Gyakorlott: 2, 1 h alatt: 1/2, 1,2 h alatt 1,2/2.


1,2/x+1/2=0,6

1,2/x=1,1

x=1,2/1,1=12/11

2020. máj. 11. 08:09
 2/6 anonim ***** válasza:

2)

55/(n-3)=66/n

55n=66(n-3)

55n=66n-198

198=11n

n=18

2020. máj. 11. 08:17
 3/6 anonim ***** válasza:

3)

x*0,09+(2500000-x)0,07=211000

...

x=1800000 2500000-x=700000

2020. máj. 11. 08:22
 4/6 anonim ***** válasza:

h*20+(13-h)*50=440

...

h=7 13-h=6

2020. máj. 11. 08:24
 5/6 A kérdező kommentje:
Az utolso amit irtal, az melyik feladat valasza?
2020. máj. 11. 08:55
 6/6 anonim ***** válasza:
A 4). h a húszforintosok száma a 13-h az ötvenforintososok száma.
2020. máj. 11. 09:36