Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Parabolás feladatok megoldása?

Parabolás feladatok megoldása?

Figyelt kérdés

Emelt matekos vagyok, de elakadtam, mert amióta nincs suli, csak online, azóta nehéz és érthetetlen feladatokat kapunk segítség nélkül. Ha valaki meg tudja oldani, kérlek, segítsen nekem!:)

A negyzeteket sajnos nem tudom rendesen kiirni.

1. Írjuk fel az 𝑦^2=16𝑥 parabola azon érintőjének egyenletét, amely áthalad az 5𝑥−𝑦=7 és

2𝑥+𝑦=14 egyenesek metszéspontjain.


2. Egy parabola csúcspontja az 𝑦^2=4𝑥 egyenletű parabola fókuszpontjában van, fókuszpontja pedig a fenti parabola fókuszának az y tengelyre vonatkozó tükörképe. Hol metszi a két parabola egymást?


3. Számítsd ki a parabola és kör metszéspontjait, ha

pb: 𝑦=2𝑥^2−16𝑥+30

k: (𝑥−4)^2+(𝑦−5)^2=5

Köszönöm a segítséget!



2020. máj. 15. 09:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Kattintgass a "T"-re!


1.

a) Meghatározod egyenletrendszer megoldásával a két egyenes metszéspontját. (M).

b) A adott (M) pontra illeszkdő összes egyenes (m) paraméteres egyenletét felírod.

[link]

c) A parabola és a paraméteses egyenlet egyenletéből alkotasz egyenletrendszert.

d) A parabola egyenletéből kifejezed x-t, behelyettesíted a paraméteres egyenletbe, kapsz egy másodfokú egyenletet.

e) A másodfokú egyenlet diszkriminánsa 0.

f) Ez egy másodfokú egyenlet m-re, ezt kell megoldani.

2020. máj. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2.

[link]

Innen töltsd le a könyvet, és nézd meg a 116. oldalt!


3.

Egyenletrendszert kell megoldani!

2020. máj. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!