Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1.Melyik zeneszerző művében...

1.Melyik zeneszerző művében halljuk a "Gaudeamus igitur" c.Ballagási dalt? 2.Melyik komponista ábrázolja saját zongoraciklusában F. Chopin zenei stílusát? 3.Melyik három zeneszerző híres művében szerepel a gyászinduló?(zeneszerzők neve és a mű cím)

Figyelt kérdés
Légyszi, ha tudtok segítsetek, kerestem neten, de nem vagyok benne biztos hogy jókat találtam:( nagyon hálás vagyok minden segítségért! Köszönöm előre is! :)

#ének #Chopin #gyászinduló #Ének házi #Gaudeamus igitur #Zongoraciklus
2020. máj. 18. 17:16
 1/2 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

1. Johannes Brahms: Akadémiai ünnepi nyitány (op. 80.)


2. Robert Schumann Karnevál című zongoraciklusában a 12. tétel címe Chopin.


3. Gyászinduló rengeteg műben szerepel, de mivel romantikát tanultok, így ebből a korszakból és a tanult zeneszerzőkből válogassunk most:


Chopin: b-moll Zongoraszonáta - 3. tétel - Gyászinduló

Erkel Ferenc: Hunyadi László című operában is van Gyászinduló

Liszt: Funerailles (Temetés)


és bár a bécsi klasszikus korszakhoz tartozik, de Beethoven: 3. (Eroica) szimfóniájának 2. tétele is Gyászinduló.

2020. máj. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! :)
2020. máj. 18. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!