Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy háromszög egyik Oldala...

Egy háromszög egyik Oldala 11cm, a szemközti szöge 34fok 11 szögperc. A másik két oldal hosszának külonbsége 6cm. Mekkorák az ismeretlen oldalai (és szögei)?

Figyelt kérdés

Az egyenlet levezetése valahogy nem sikerül, azt szeretnem, ha valaki segítene levezetni.

Megoldókulcs alapján jó egyenlettel indítottam, de a levezeteset nem irja le, es nem jon ki az eredmeny.

121= (6+b)+b^2-2*(6+b)*b*cos(34,18)



2020. máj. 20. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt kimaradt egy négyzetre emelés (a jobb oldalon az első tagban), és arra vigyázz még, hogy 34°18' = (34 + 18/60)° = 34,3° ≈ 0,59865. (Figyelj arra is, hogy jó szögmértékegységre legyen állítva a számológéped.)

A hibák kijavításában gyakran segít, ha pihenteted kicsit a problémát, és utána tiszta fejjel 0-ról újra próbálod, ezzel a véletlen elírásokat, elnézéseket ki tudod küszöbölni.

Ha megmutatod a számolást, akkor szívesen ránézek én is, hogy pontosan hol a hiba, de szerintem megy ez neked, csak koncentrálj jobban.

2020. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na, látod, én is elnéztem. A koszinusz belsejébe jót írtál (ha DEG-re állítottad a számológépet), 34°11' ≈ 34,1833° ≈ 0,59655.
2020. máj. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!