Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vqn valami módszer,amivel...

Vqn valami módszer,amivel fejleszthetem a matek tudásom?

Figyelt kérdés

Általanosban végig kitűnő matekos voltam 0 tanulással,mindig rájöttem a logikára és az összefüggésekre. Most Gimiben már annyira nem megy a matek,órán értem,hozzá tudok szólni,tudok válaszolni,de dolgozatoknál leblokkolok,illetve házi feladatoknál is.

(8.-ban beütöttem a fejem,durván még suliban,gondolkodtam,hogy nem-e ez lehet a baj,de szerintem semmi köze hozzá.)



2020. máj. 22. 15:09
 1/7 savanyújóska ***** válasza:
100%
Hát az a rossz hírem van, hogy erre egy mód van, ha leülsz és gyakorolsz, amíg meg nem érted. Onnan ezt még nehéz látni, de később jól fog még jönni, ha tényleg sikerül felhúzni magad, higgy nekem, kitűnő matekos voltam gimiben, 80% feletti emelt érettségivel, majd szarrá buktam magam az egyetemen, mert pont ugyanígy, mindent megtanultam addig órán. Egyébként, amikor leültem, akkor egy viszonylag kellemetlen 3-4 óra után már értettem az egész anyagot, és végül még egyszer ennyi idő alatt sikerült is átmenni belőle a zh-n. Valószínűleg neked ennyi idő nem fog kelleni, de sajnos a matekban nincs rövidebb út, le kell ülni, és megérteni, aztan megoldani pár feladatot, hogy menjen.
2020. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A baj az lehet, hogy nem tanulod a matematikát.


A középiskolai matematika anyagot az különbözteti meg az általános iskolaitól, hogy tanulni kell.


Amit megértesz az órán, azt utána meg kell tanulni!


A mintapédák megoldását meg kell érteni! Ha szükséges, akkor segítséget kell kérni. Ezután a mintapéldák megoldását is meg kell tanulni.


Az önállóan megoldott feladatok megoldását a megoldás után meg kell tanulni!


Ha így teszel, akkor nem fogsz "leblokkolni".

2020. máj. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Követed az anyagot órán (figyelsz + írod). Otthon megnézed a házit. Megpróbálod megoldani az órai segítségével (ez a legnehezebb része, mert szellemi erőfeszítés kell hozzá, hogy összekapcsold az órait a házival és tovább tudd gondolni a komplexebb feladatokban). A dolog legegyszerűbben ott bukhat el, ha ezt az utolsót nem csinálod, hanem abbahagyod 10 perc után, hogy nem érted.
2020. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Sokan mennek kitűnő eredménnyel általánosból középbe, aztán ott kiderül milyen buták. Általánosban sokszor a jegyek nem tükrözik a tudást.

Van egy olyan szint, amikor már nem elég a "kitűnő matekos voltam 0 tanulással".

A tehetségnek is van egy határa. Van sok tehetséges diák, de abban véreznek el, hogy lusták.

2020. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tom Benko ***** válasza:

Itt eleve az a probléma, hogy az általánosból tolnak ki mindenkit, úgyhogy aki egy kicsit is többet tesz a beleszarásnál, az simán lehet 4 vagy 5. Aztán középsuliban, ahol én csak ahhoz tudok igazodni, hogy minek kellene "elvileg" adottnak lennie egy végzett nyolcadikosnál, esnek szépen pofira a delikvensek. Ők azok, akik "0 tanulással rájöttek a logikára", azaz valójában csak típusfeladatokat oldottak meg seggszámra.

Ismerem az érzést, én is átestem ezen. Elkezdtem rajta dolgozni, hónapokba tellett, de felküzdöttem magam a szükséges szintre.

2020. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonymousreview60 ***** válasza:

"A baj az lehet, hogy nem tanulod a matematikát." 100%. Volt egy matematikus szobatársam, aki az első 2 félévben valamennyi tanulással bemákolta az összes vizsgát, ötös lett, de nem tanult meg mindent. Hozzászokott, hogy alig tanul, és a gyenge alapjai miatt a 3-4. félévben elvérzett, végül 2 évet csúszott 4 év alatt.

Döntsd el, hogy kell-e a jobb jegy és tudás! Ha kell, ülj le, és tanulj!

2020. máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Pl : az okosdoboz nevü weboldalon nagyon jó gyakorlók vannak vagy a zanza tv nevü oldalt nézd meg .



Remélem tudtam segíteni. 😀😁

2020. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!