Mennyire plagizálhatok?

Figyelt kérdés
Egyetemre kell tesiórához 10 oldalas beadandó. Szerintetek ha ctrl c ctrl v-zem az egészet wikipédiáról, érdekelni fogja a tesiosztályt? Plagizálhatok vagy megütném vele a bokám? (Kondit vettem fel, de a járvány alatt nem lehetett befejezni semmilyen sportot és mindendenkinek ez a feladata).

2020. máj. 22. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mi honnan tudjuk? Nekem btk-n anno volt olyan beadandóm, amit előző félévben is többen beadtak, meg azelőtt is, aztán én is 5-öst kaptam. És olyan is volt, ahol csak itt-ott másoltam, és a tanár azt mondta, örüljek neki, hogy csak megbuktat meg amúgy be nézzem már hülyének.

Kérdezd meg a szaktársaidat, hogy az adott tanár mennyire veszi ezt komolyan.

2020. máj. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Hát azért az egészet ne a wikipédiáról másold ki szó szerint.

Kicsit fogalmazd át, cseréld fel a tagmondatokat, használj szinonímákat... Szóval legyél kreatív.

De mivel egyetemi beadandót írsz, a forrásokat fel kéne tűntetni, és bocsáss meg, de én például nem tudnálak komolyan venni úgy, hogy egyetlen forrásod a Wikipédia, amiről már középiskolába is milliószor elmondták, hogy nem hiteles.

Ha meg már Wikipédia, akkor használd az alján megjelölt forrásokat kiindulópontnak.

Sok sikert hozzá:)

2020. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tanárnak írjuk, hanem a tesiosztálynak. Nyilván nem az egészet a wikiről fogom, de onnan is muszáj lesz. Szavakat minden mondatban cserélek legalább egyet.
2020. máj. 22. 18:40
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Beadandóban plagizálhatsz nyugodtan, de ha 1:1 kimásolod valahonnan, akkor azért arra ne várj jó jegyet. Forrásokat csak akkor kell feltüntetni, ha formai követelményei is vannak a dokumentumnak.
2020. máj. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem jegyre megy, csak aláírásra, hogy meglegyen a tanórán kívüli tesim.
2020. máj. 22. 19:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!