[link]


Itt az jön ki nekem hogy 81golyoval indulnak a játékosok, és 1458 golyó lesz mindnek a végén.


De a megoldás szerint a kezdetben A=165, B=57, C=21 golyoja volt.


Ez lehetetlen.

Hiszen a három játszma után mind játékosnak 9szerese lesz a golyó állománya, és egyenlő számú golyojuk lesz.

És ez így lehetetlen.


2020. máj. 24. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem hibás.
2020. máj. 24. 13:37
 2/5 A kérdező kommentje:

De az első játszma után A-nak marad 165 golyoja.

C-nem háromszor annyi mint volt.

Tehát 87.

És ez nem A+54.

2020. máj. 24. 13:42
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocs.

Most vettem észre.

A vesztes a saját golyojabol ad a másik kettőnek.

Bocs.

2020. máj. 24. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

3. játszma után: x, x, x

C vesztett.

2. játszma után: x/3, x/3, 7x/3

B vesztett.

1. játszma után: x/9, 19x/9, 7x/9

A vesztett.

Kezdetben: 55x/27, 19x/27, 7x/27


A feltétel szerint

7x/9-x/9=54

6x/9=54

x=81


Kezdetben:

165, 57, 21

2020. máj. 24. 14:56
 5/5 A kérdező kommentje:

És ha úgy állok neki hogy az elejéről?


A,B,C


Első kor után:

A=A-2B-2C

3B

C=A+54


Második után:


3A

3B

3C


Harmadik után:


9A

9B

3C=(3*(A+54))

2020. máj. 24. 16:03