Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Neten nem találtam semmmi...

Neten nem találtam semmmi hasznosat?

Figyelt kérdés

lehet csak a figyelmem kerülte el, viszont nem találtam semmit sem ezekről



Milyen összefüggés létezik a kalória és az energia SI mértékegysége között?

Mit jelent a munkavégzés hatásfoka?

A dízelautó működése során miért lesz fekete a kipufogócső?



2020. máj. 25. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

1.

1 cal = 4,2 J

2.

A hatásfok biztosan benne van a könyvedben.

3.

A koromtól lesz fekete.

2020. máj. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kb. egyetertek #1-essel. Kis kiegeszites:

1.

Definicio szerint a kaloria az az energiamennyiseg, ami 1kg viz 1 Kelvinnel (vagy Celsius fokkal) valo felmelegitesehez kell. Ehhez kell a viz fajhoje, ami 4.2 J/kg/K, innen jon ki a buvos szam.

2.

Hasznos munka per osszes munka. Az, hogy mi szamit hasznos, az a feladatbol (vagy az eszkoz tervezesekor) derul ki. Ugyanaz a hove alakulo energia egyik esetben veszteseg, de ha pont futeni akarunk, akkor meg hasznosnak szamit. Neha lehet egysegnyi idore vetiteni (vagy azzal leosztani), igy a hasznos teljesitmeny per osszes teljesitmeny is ugyanez lesz.

3.

Igen, ha nem tokeletes az eges (nem az), akkor maradnak benne koromreszecskek, amik szeretnek odatapadni dolgokhoz. Kipufogot mondjuk konnyebb tisztitani/cserelni, mint tudot.

2020. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

Ha nem is kerested...

1)

[link]

[link]

[link]


2)

[link]

[link]

[link]


és így tovább.

2020. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!