Milyen a mol/dm3-ben kifejezett koncentrációja annak a sósav oldatnak, amelynek 10 cm3-e 20 cm3 0,1 mol/dm3-es nátrium-hidroxidot közömbösít?

2020. máj. 27. 18:17
 1/1 anonim ***** válasza:

V(sósav) = 10 cm3

V(NaOH) = 20 cm3

c(NaOH) = 0,1 mol/dm3


NaOH + HCl -> NaCl + H2O


n(NaOH) = c(NaOH)*V(NaOH) = 0,1 mol/dm3 * 0,02 dm3 = 0,002 mol

n(HCl) = n(NaOH) = 0,002 mol (ezt a reakcióegyenletből tudod)


c(HCl) = n(HCl)/V(HCl) = 0,002 mol/0,01 dm3 = 0,2 mol/dm3

2020. máj. 27. 20:19