Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mekkora átlagos erő hat egy...

Mekkora átlagos erő hat egy 34,641 cm testátlójú kocka alakú akvárium egyik függőleges oldalfalára? (A külső légnyomástól eltekintünk.)

Figyelt kérdés
Valaki tud segíteni?
2020. máj. 28. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nemtudom megoldani az egészet de a későbbi válaszolóknak segíthet: Ha jól számolom egy 20 cm élhosszúságú (így 8 liter űrtartalmú) kockáról van szó.

8 liter (4°C-s) víz= 8kg

A továbbiakat a többiekre bízom, remélem ezzel is segítettem.

2020. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok

Raneztem wikipediara es az alapjan valahogy ugy oldanam meg hogy 8*10=80N

20*20*4=1600cm2=16dm2=0.16m2

80/16*100=500N/m2

Nyugodtan pontozzatok le ha rossz a megoldás, nem vettük meg ezt suliban csak unalmamban jöttem fel gyakorira

2020. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!❤
2020. máj. 28. 20:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a wikipédiás megoldásod. Nem is érted szerintem hogy mit számoltál...

Az oldalfalakat lineárisan megoszlóerő terheli, nem pedig egyenletesen megoszló amivel te számoltál. Azaz a víz felszínénél a ható erő zérus, a vízfenéken pedig maximális. Nem nehéz rájönni hogy a hidrosztatikai nyomás odalent p=2000N/m^2. A lineárisan megoszlás miatt pedig háromszögterülettel kell számolni:

A megoszlóerőt a fenéktől a vízmagasság harmadában körbemenő vonalterhelés helyettesíti:

Fvonal=2000Pa*0,2m*1/2 =200N/m.

Egy fal szélessége 0,2m ezért az egy falhoz tartozó

helyettesítő koncentrált erő:

F=200N/m * 0,2m =40N.

2020. máj. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

#4 lehet legközelebb ha unatkozok es ilyesmi helyre tevedek inkabb csak magamban probalom megoldani, mert ahogy most leirtad rajottem hogy nincs tul sok fogalmam a temarol, a kerdezotol meg bocsánat a rossz "megoldasomert"

2020. máj. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Addig jó hogy kiszámoltad a kocka oldalát. Csak utána amit irogattál nem hiszem hogy a kérdezőnek világos, főleg hogy a gondolatmenetet nem mondtad el. Amúgy én nem pontozlak le, a mai világban figyelemre méltó, ha valaki önszorgalmából tanul.


De ha az én megoldásomat megértetted, akkor annak mintájára kiszámolhatnád azt, ha nem kockába, hanem hengeres edénybe van a víz. A víz magassága legyen egyenlő a henger átmérőjével!


Ha ez megy és érted, akkor már hasonló feladat ha lesz legközelebb, nyugodtan írhatod a jó megoldást. (Lehet hogy legközelebb szabályos háromszög alapú téglatest lesz az edény...)

2020. máj. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!