Zoltan199 kérdése:

Nem értem a fizikát.? Kérdések lentebb.


1. Mekkora felhajtóerő hat az 1,3 kg tömegű, 2,6 kg/dm3 sűrűségű folyami kavicsra, ha vízbe merítjük? A víz sűrűségét tekintsük 1g/cm3-nek.



2. 4. Mekkora a nyomás a tenger felszíne alatt 34 m mélyen, ha a tengervíz sűrűsége 1,034 g/cm3, és a külső légnyomás 101,3 kPa?



3. Egy testet levegőben 50 N, teljesen vízbe merítve 30 N felfelé irányuló erővel lehet egyensúlyban tartani. Határozd meg a test sűrűségét!



2020. jún. 4. 14:52
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Mekkora felhajtóerő hat az 1,3 kg tömegű, 2,6 kg/dm3 sűrűségű folyami kavicsra, ha vízbe merítjük? A víz sűrűségét tekintsük 1g/cm3-nek.

Minden vízbe mártott test a súlyából (G) annyit veszt (-F_fel), amennyi a test által kiszorított víz súlya, azaz

F_fel = V_kavics·ró_víz·g

V_kavics = m_kavics/ró_kavics


2. 4. Mekkora a nyomás a tenger felszíne alatt 34 m mélyen, ha a tengervíz sűrűsége 1,034 g/cm3, és a külső légnyomás 101,3 kPa?

p_fenék = p_külső + ró_víz·g·h


3. Egy testet levegőben 50 N, teljesen vízbe merítve 30 N felfelé irányuló erővel lehet egyensúlyban tartani. Határozd meg a test sűrűségét!

G = 50 N = m·g -> m = ...

F_emelő = 30 N

F_fel = G - F_emelő = 20 N

F_fel = V·ró_víz·g -> V = ...

ró_test = m/V

2020. jún. 4. 15:07
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A 3-asban mi az F_emelő? Kicsit kitudnád fejteni bővebben?

2020. jún. 4. 16:04
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:
F_emelő = G - F_felhajtó = 30 N a 3. feladat legelején.
2020. jún. 4. 17:40