Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi okozta a pestist, akkorriba...

Mi okozta a pestist, akkorriban? Azt tudtom mikről tejred. Csak hogy mi okozta, mitől kapták el a rákcsálok?

Figyelt kérdés
2020. jún. 5. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod. Nem a ráGcsálók, terjesztik, legalábbis nem közvetlenül, hanem a bolháik.
2020. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A rákcsálokon élősködő bolhák is. Bocs hogy nem írtam, le mert ez nem annyira fontos kérdésemhez
2020. jún. 5. 13:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A pestis kórokozója egy mutálódott, pálcika alakú baktérium. Ez a mutáns nagyon alkalmazkodóképes.

A pestis elterjedési területét a köztes gazdák határozzák meg. Ahol ezek megjelennek, ott a betegség is felbukkanhat. A járvány kitöréséhez több tényező összejátszása szükséges, így a baktériumok rezisztencája, a higiénia elhanyagolása, és a helyi köztes gazdák jelenléte.

Amikor egy egészséges bolha megcsíp egy fertőzött állatot, a szívott vérrel együtt a kórokozók is bélrendszerébe kerülnek. Ott a pestis baktériumok megtelepednek a bélfalon, illetve az állat garatjában. A garat felszínén elszaporodó baktériumok biofilmet képeznek, és a baktériumtömeg végül részlegesen vagy teljesen elzárja a garat lumenét, így a bolha képtelen lesz a továbbiakban táplálkozni. Az éhség csípésre kényszeríti az állatot, amely táplálkozás közben beleöklendezi a garatjában lévő baktériumokat a megcsípett élőlény vérkeringésébe.

2020. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. jún. 5. 14:06
 5/10 anonymousreview60 ***** válasza:
#3: Túl sokat tudsz. Infektológus vagy?
2020. jún. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Á!

Barátom Ogle, Go Ogle. :)

2020. jún. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen én is csodálkoztam,de előtte találkoztam ezekkel a kifejezésekkel. De most hogy írta hogy tényleg google ról szedte...
2020. jún. 5. 18:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeretek keresgélni, informálódni. És ha tudok, szívesen segítek.
2020. jún. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a bonusz,ha megis jegyzed. Engem is minden érdekel, de semmi nem marad meg, pedig tényleg érdekel.
2020. jún. 5. 18:36
 10/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#9: Azért a Google használatra tegyél erőfeszítéseket!
2020. jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!