Hány kg lehet a tömege egy 4 deciméter oldalhosszúságú vaskockának?

Valaki tudna segíteni, hogy az ilyen és ehhez hasonló feladatokat hogy kell kiszámolni?

2020. jún. 5. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
64 dm3 x 7.8 kg/dm3 durvan fel tonna
2020. jún. 5. 18:03
 2/2 anonim ***** válasza:

A kocka térfogata: V = a*a*a

Sűrűség: ró = m/V -> m = ró * V

A vas sűrűségét (ró-t) vagy megadják vagy kinézed a táblázatból, az oldalhossz (a) meg van adva.

Így minden mást ki tudsz számolni.

2020. jún. 5. 18:46