Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki légyszi segítsen a...

WhokilledBambi kérdése:

Valaki légyszi segítsen a nyelvtan vizsgában (8. osztály)? (Nem kérdés de kérdőjel nélkül nem enged:-( )

Figyelt kérdés

A feladatok:

Tervezz meg és dolgozz ki egy játékos feladatot, amely a szóalkotási módokkal (szerves és szervetlen szóösszetételek, szóképzés, összetett szavak helyesírása) kapcsolatos és a szóalkotási módok gyakorlását szolgálja! A helyes megoldásokat és pontozást is tüntesd fel!


Írj egy min. 200 szóból álló vidám és tanulságos mesét vagy verset, melyben szerepelnek a következő kifejezések: pipacs, tükör, folyó, tolvaj, törpe, kastély, kér, vesz, köszön, gonosz, hálás, éles. (Az igékhez kapcsolhatsz igekötőt és valamennyi szóhoz toldalékokat!) A fenti szavakat kiemeléssel jelöld a szövegben!


Persze több is van de a többit tudom. Előre is köszi!



2020. jún. 7. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne mondd nekem, hogy ez kifogott rajtad! :D A mesénél azt ajánlom legyél kreatív, a megadott szavakat figyelembe véve egy népmesét tudok elképzelni. (Tudod a tipikus szegénylegény elindul, meglopják, kiállja a próbákat, legyőzi a gonoszt, majd elnyeri a kastélyban lakó királylány kezét.) De persze lehetsz ennél kevésbé klisésebb sztorit is összehozni. Például a királylány a gonoszba szeret bele. Vagy a gonosz elátkozza a szegénylegényt, aki egy tükörré változik, a szerencsétlen lány viszont leejti, éles darabkái nyomán kiserken a vére és pipaccsá válik. Igyekszem nem elragadtatni magam, mindig is imádtam az ilyen feladatokat :) Plusz most nem is kell felolvasnod az osztály előtt, én csak akkor jöttem mindig zavarba. Ne feledd, nincs rossz történet!

A másik feladathoz pedig én egy ilyen képrejtvényt csinálnék, aztán azt lehet a végtelenségig bonyolítani :D Pl.: 6 db almas van a képen+s=hatalmas, vagy 6 db ó=együttható

És akkor lehet az 'a' kérdés, hogy melyek az összetett szavak

A 'b' kérdés, hogy az nem összetett szavak milyen képzőkkel, ragokkal rendelkeznek

'c' kérdés, hogy az összetett szavak szervesek vagy szervetlenek stb.

Persze ez is csak egy ötlet, a tanártól is függ, hogy egy ilyen feladat az agyára menne, vagy értékelné a kreativitását

Sok sikert! :)

2020. jún. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
* alma nem almas :'D
2020. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!