Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szakdolgozat :: Milyen témát...

Szakdolgozat :: Milyen témát lehetne válaszoltani?

Figyelt kérdés

Mérnöninformatika alapszak, ipari szakirány.


Szakdolgozat témát kéne kitalálnom, nem igen vannak megadva a tanárok által, hogy náluk mit lehet. Igazából nekünk kell valamit, aztán hozzá olyan tanárt keresni, ha egyáltalán vállalja.


Gondolkoztam már rengeteget, de nem jutottam egyről a kettőre, hogy mit is kéne csinálni. Valami szoftvert vagy valami teljesen mást ... Ötletem sincs, pláne meg úgy érzem, hogy kb az évek alatt nem tanultam semmit és a tudás, amit "átadtak" az semmire sem elengendő, pedig nem "éppen-éppen" átcsúsztam, de mégsem érzem azt, hogy bármit is tudnék "alkotni".



2020. aug. 3. 21:41
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat.


válaszoltani? = választani?


:)

2020. aug. 3. 21:53
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Írj az origami felhasználásáról a mérnök informatika tudományágán belül. Van ilyen de még nincs szét kutatva.

[link]

2020. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Először is nézz utána, elérhetők-e az előző évek szakdolgozatai! Aztán kérdezd meg az évfolyamtársaid, ők mit választottak, illetve nézz utána, mivel foglalkoznak a számodra legszimpatikusabb tanárok!
2020. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem jó stratégia tanárt választani és tőle kérni valami témát. Ha meg nen tud adni olyat ami tetszik akkor mész máshoz. Sok sikert :) biztos találsz majd valami jót.
2020. aug. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát igen. Van ilyen stratégia, de tapasztalatból tudom, hogy olyan témákat adnak, amihez nem igen tudsz hozzászólni. Legalábbis ismerősőktől akik végeztek. Hiába adott témát végül nem azt csinálta, mert igazából egy kukut se tudott hozzászólni és egyik egyetemi anyagrészben sem volt benne. Persze. Kell egy csomó szakirodalom, feldolgozni, foglalkozni a témával, tanulni, új dolgokat megismerni. De, ha már egyszer az ember eljut a végéig csak felakarja már használni azt a "tudást", amit szerzett. Legalábbis én így gondolom, aztán hogy jól gondolom-e az már más kérdés.:)


Gondolkodtam egy témán képfelismerés/képfeldolgozás témakörben. Például olyan programot csinálni, amely egy felvétel alapján kiszúri a stroke-ot. Persze ezt az orvos azonnal látja, ha ránéz a felvételre, itt igazából csak annyi, hogy maga a program azonosítja be, esetleg segítségül szolgál orvosoknak. Na biztos léteznek ilyen szoftverek már, de hát "teljesen" új dolgot nem kell kitalálni, hiszen nem phd-ról van szó. Csak nemtudom, mennyire tudnám megvalósítani a jelenlegi tudásom birtokában, illetve hogyan szerezhetnék "minta" felvételeket, mert ugyebár nem fognak kiadni ilyen orvosi anyagokat, ha szépen kérem se.

2020. aug. 4. 00:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Van-e olyan tantárgy, amit élveztél ? Válassz onnan valamit. Meg pl nem tudom, tantárgyleírásaitok vannak-e; olvasgasd el a tantárgyleírásaidat; és akkor hogy azokból a témákból pl,egy tantárgynak a témájából, amit szerettél, vagy amiben nagyon jó vagy; vagy pl amiben könnyen eltudnál témában igazodni, vagy amiről sokat tudnál beszélni akár, tudnál kiselőadást tartani. Vagy hát pl nemigazán kicsit feltétlenül, hanem mondjuk legyen az , hogy mondjuk 30-40 perceset is akár; vagy nemtom. (Én nem jártam soha ilyen szakra.)
2020. aug. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*Vagy pl melyik tanárral dolgoznál szivesen és ő mondjuk milyentémáakat javasolna.
2020. aug. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én matek szakos voltam, persze nyilván nem ugyanaz, de a többség olyan témából írta a szakdogáját amit kifejezetten nem vettünk órán. De ez nem azt jelenti hogy szakirodalomból ne lehetne feldolgozni a témavezető segítségével és persze az eddigi tudásod felhasználásával. Szerintem azért is érdemes tanárt választani mert nagyon nem mindegy hogy hogy áll hozzá az egészhez. Az én témavezetőm hetente akart konzultálni és minden betűt átnézett és a védésben is segített. Az email-ekre kb 10 percen belül válaszolt. De van olyan is aki egyszer elolvassa a végén. Nyilván nem mindegy.
2020. aug. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!