Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kéne írni? Leszaladtam a...

Hogy kéne írni? Leszaladtam a boltba, amikor/amíg a testvérem a szobájában Katival beszélt telefonon.

Figyelt kérdés
2020. szept. 22. 19:17
A kérdező szavazást indított:
amikor
amíg
5 szavazat
 1/3 A kérdező kommentje:
Amíg: én akkorra értem haza, amikorra ők már befejezték a beszélgetést, vagy nem feltétlenül?
2020. szept. 22. 19:24
 2/3 anonim válasza:
63%
Amígnál szerintem befejezi a beszélgetést, mivel azt párhuzamosan történő igékkel használjuk
2020. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ez ket nagyon kulonbozo jelentesu mondat.

Amikor: itt csak az a lenyeg, hogy akkor pont akkor indultam el a boltba. Kicsit olyan, hogy a leszaladtam a boltba kifejezesbol az a lenyeg, hogy elindultam lefele az emeletrol, hogy irany a bolt es pont akkor, amikor a tesom beszelt a telefonon.

Amíg: leszaladtam a boltba - itt olyan ertelmet nyer, hogy lementem bementem a boltba vasaroltam es vissza is jottem, de addig folyamatosan beszelt a tesom vagy csak epp akkor fejezte be a telefonbeszelgetest, amikor visszajottem a boltbol.



Roviden: ha amikor beszelt ...a lenyeg, hogy akkor i dultam el a boltba (es lehet emiatt nem vette eszre hogy eltavoztam a lakasbol)

Ha amíg- akkir meg jo hosszan beszelt vagy en epp csak roviden vasaroltam es mire visszajottem.o még mindig csacsogott igy azt se vette eszre hogy egyaltalan kileptem az ajton es mar vissza is jottem.

2020. nov. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!