Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az elkészült csapszegeket...

Az elkészült csapszegeket dobozokba csomagolták, és ezt írták a dobozra: átmérő 2,5 mm±0,03 mm. Írd fel ennek a kijelentésnek a matematikai megfelelőjét egyenlőtlenségek, illetve az abszolút érték használatával! A csapszeg átmérőjét jelöld d-vel!?

Figyelt kérdés

Hogy kéne ezt megoldani/levezetni? Nem igazán értem..

Előre is köszönöm szépen, ha valaki segít:)



2020. szept. 23. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha a csapszeg átmérője d, akkor


egyenlőtlenséggel: 2,47 mm <= d <= 2,53 mm

abszolutértékkel: d=2,5 mm+k, ahol |k|<=0,03 mm


A másodikban nem vagyok teljesen biztos

2020. szept. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
|d-2,5mm|<=0,03mm
2020. szept. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagy intervallummal ugyanez: d=[2,47;2,53]


Szerintem a mértékegységet nem kell kiírni, mert az fizikai fogalom, matematikailag nincs olyan a számegyenesen, hogy "milliméter".

2020. szept. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De akkor honnan tudjuk, hogy milliméterről van szó, nem valami más mértékegységről?

Persze a műszaki életben leggyakrabban a millimétert használják, és a csapszeg átmérője sem lehet mondjuk kilóméter, de egyértelműsíteni valahogy kellene.

2020. szept. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, hülyeséget mondtál. Eszembe jutottak a geometriás feladatok, ott is szoktunk mértékegységet írni...
2020. szept. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*mondtál
2020. szept. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na még egyszer, hátha most nem írja át: mondtam!
2020. szept. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!