Az osztályban 30-an tudnak úszni, 8-an lovagolni, 5-en úszni és lovagolni is. Az osztàly 36 fős. Hányan nem tudnak egyiket se?

Ezt az egyet nem tudom, és nem akarom hogy rossz legyen mielőtt még jönnétek, higy csináld magad😂😘
2020. szept. 27. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
3-an.
2020. szept. 27. 16:34
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 3. Ha 5-en tudnak úszni és lovagolni, akkor a 30-ból 25-en tudnak csak úszni, és a 8-ból 3-an csak lovagolni. 5+25+3=33. 36-33=3
2020. szept. 27. 16:39
 3/4 anonim válasza:
100%

30-5=25 csak úszni tud

8-5=3 csak lovagolni tud

5-en mindkettőt

36-(25+3+5)=36-33=3

3-an nem tudnak sem úszni, sem lovagolni

2020. szept. 27. 16:41
 4/4 anonim ***** válasza:
24%

A legegyszerűbb, hogyha felrajzolod Venn-diagramként a feladatot, és az adatok alapján kitöltöd.


Azt, hogy 30-an tudnak úszni, az egész körre vonatkozik, tehát a 30-at nem tudod beírni.

Ugyanez igaz a 8 lovaglóra.

Amit biztosan be tudsz írni, az az 5 mindekttőt csináló, ezt a két kör közös részébe, metszetébe írod.

Így már a többi rész is kitölthető egyértelműen; az úszók körében már 5-en benne vannak, így a másik részen 30-5=25 ember foglal helyet. Ehhez hasonlóan a lovaglók köréből még 3 ember hiányzik.

A diagramból az olvasható ki, hogy 25+5+3=33 ember csinál valamit, összesen pedig 36-an vannak, tehát 3 ember nem lovagol és nem úszik.

2020. szept. 27. 16:47