Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Halmazműveletek, A C_ (CÉ...

Halmazműveletek, A C_ (CÉ ALSÓVONAL) R? (A - halmaz, R - reláció, C_(CÉ ALSÓVONAL) - ? )

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy A, egy C aláhúzva, R. Mit takar ez a C, és hozzá az aláhúzás?
2020. szept. 27. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Az R biztosan nem reláció, hanem egy másik halmaz (jellemzően a valós számok hamazát jelöli).


Az "aláhúzott C" azt jelenti, hogy az A halmaz részhalmaza az R halmaznak (ami azt jelenti, hogy A csak olyan elemeket tartalmaz -ha tartalmaz-, amelyek R-ben is benne vannak -ha meg nem tartalmaz elemet, akkor A=üres halmaz, ami definíció szerint minden halmaznak részhalmaza), az "aláhúzás" pedig egyenlőségjel, vagyis egyenlőség is lehet a két halmaz között.

2020. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

" Az R = {(x, y) ∈ R × R : y^2 = 2 − x − x^2} relációra határozd meg a {0} halmaz képét és teljes inverz képét.

Mely A ⊂ R halmazokra lesz R(A), illetve R−1

(A) egyelemű?"

ahogy látom, mégis csak reláció

2020. szept. 27. 18:45
 3/9 dq ***** válasza:

Fényképeződ nincs?

Ahogy nézem, ez két, különböző R, az egyik reláció, a másik, az "A ⊂ R"-ben meg a valós számok.

Nem tudom, hogy az R−1(A) mi lehet.

2020. szept. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az valószínűleg az R inverze akar lenni.
2020. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

R a -1.-en (A).

Egyébként az R-ek megegyeznek, ugyan úgy vannak írva, nem úgy néz ki, hogy pl az első reláció, a második halmaz. Ezt furcsálltam én is, mert ezeket az ilyen-olyan számok halmazát üres, körvonalas betűkkel jelölik, de nem úgy vannak. Létezik, hogy elírás?

2020. szept. 27. 19:12
 6/9 A kérdező kommentje:
és az micsudi? :D (R inverze)
2020. szept. 27. 19:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Röviden annyi, hogy a relációban megfordítod a reláció irányát. Tehát ha a->b volt, akkor a relációban a<-b lesz.
2020. szept. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 oh értem
2020. szept. 27. 19:20
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát, elég problémás ez az egész, kb 1 hónap és ZH ha minden igaz, de nem nagyon értem mi történik itt. Az oktató kiadta, miket kell átnézni kulcsszavakban, már sikerült megérteni az alapvető halmazok, azok közötti műveleteket (unió, metszet, komplementer), descartes szorzat, talán ez a binér reláció kérdőjeles, de még hátravan egy csomó dolog, mint ekvivalencia reláció, függvények, valós számok teste, topológiai alapfogalmak, a... ezt inkább másolom: "A Cauchy-féle konvergencia kritérium, divergens sorozatok", meg még rengeteg, de rengeteg minden. Én meg hát oké itt a net, rákeresek, elolvasom, hogy "Ha a G halmaz teljes´ıti a k¨ovetkez˝o tulajdons´agokat:∅, X ∈ G ,uni´ora z´art (ha i ∈ I eset´en Gi ∈ G akkor SGi ∈ G),v´eges metszet z´art (ha i = 1, · · · , n eset´en Gi ∈ G akkor TGi ∈ G),akkor azt mondjuk, hogy az {X, G} p´ar egy topol´ogikus t´er a G ny´ılthalmaz rendszerrel, amelynek elemei a t´er ny´ılt halmazai." (bocs, PDF-ből másolva elég hülyén rakja össze a dolgot, lent belinkelem ha valakit érdekel mi van odaírva), aztán vagy megértem vagy nem, bár ezutóbbi sokkal esélyesebb magyarázat nélkül.

Az, hogy gyakorlat hogy smint van, én nem tudom, mert valami hiba folytán nappali tagozatra vettek fel levelező helyett, de átkérettem magam levelezőre pár hét alatt, ami sikerült is, náluk volt valami kavarodás, viszont már megvannak a felvett órák, azokra nem tudtam bemenni csak online órákra, viszont kalkulusból az elmélet nem előadás, csupán kulcsszavak formájában lett elérhető, mint írtam is.

2020. szept. 27. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!