Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy levegőben 5 N súlyú...

Egy levegőben 5 N súlyú fagömböt teljesen a víz alá nyomunk, és egy fonállal az edény aljához kötjük az ábrán látható helyzetben, majd elengedjük. Ekkor a fonalat F = 20 N erő feszíti. Körülbelül mekkora a gömb térfogata?(A víz sűrűsége 1 kg/dm3.)

Figyelt kérdés

A) Körülbelül 0,5 dm3

B) Körülbelül 1,5 dm3

C) Körülbelül 2 dm3

D) Körülbelül 2,5 dm3

Az lenne a kérdésem, hogy miért 2,5 dm3 a megoldás, miért nem a 2,5 dm3?

(Ez egy emelt érettségi és aszerint a D a megoldás). Sztem Ffel=Vtest*ro folyadek*g kellene, de akkor nem jon ki.



#fizika #hidrosztatika #felhajtóerő #arkhimedesz torvenye
2020. okt. 6. 19:57
 1/4 A kérdező kommentje:
*Miért nem 2 dm3, bocsi elirtam. Tehat szerintem a C a jo, de valojaban a D a helyes valasz
2020. okt. 6. 19:59
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Ha ez emelt érettségi, akkor nagy baj van, mert ez általános iskolai ismeretekkel megoldható. Nézzük!

A felhajtóerő és a súly eredője 20 N, tehát a felhajtóerő 25 N. A kiszorított víz súlya tehát 25 N. Tudjuk, hogy a Földön kb. 25/10 = 2,5 kg víznek ennyi a súlya. Az fejből tudjuk, hogy 1 liter (1 dm³) víz tömege 1 kg, tehát 2,5 dm³ víz tömege lesz 2,5 kg.

2020. okt. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

A helyesképlet:

Ffel=((Vtest*ro folyadek)-(Vtest*ro test))*g


Hiányzik a megoldáshoz a fa sürüsége.

2020. okt. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom, igen figyelmetlen voltam, nem realizaltam hogy f kotel nem egyenlo ffel-lel, mert ahhoz meg kellett volna a golyoe is. Megy a zold kez.
2020. okt. 6. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!