Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tud segíteni verset...

Valaki tud segíteni verset elemezni?

Figyelt kérdés
Házi beadandó dolgozatnak Arany János Leányomhoz című versét kellene elemeznem de annyira régies, hogy egyszerűen nem értem és a kedves tanárom nem tanított meg, hogy hogyan is kéne elemezni. Kérlek segítsetek!

2020. okt. 8. 07:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok annyira büfé a témában, hogy csípőből elemezem neked.

De azért egy szempontot tudok mondani. Mert hogy az iskolában ugyan elvárják, de se verset elemezni, se fogalmazni vagy esszét írni nem tanítják a diákokat.


Szóval egy vers elemzését szerintem érdemes egy rövid áttekintéssel kezdeni az író munkásságáról, és korszakairól (verseinek csoportosíthatóságáról), majd a korszakok (vagy csoportok) felsorolása után el kell helyezni, hogy melyik korszakhoz, vagy stílushoz (vagy bármihez ) tartozik a vers.


Ezután ezen vers esetében én elkezdeném helyre tenni a szituációt.

Arany valószínűleg beteg ágyán fekszik és a lánya távol él tőle.

De legyen bármi a szitu, azt szépen le kell írni hogy mi hogyan és miért.


És ez után lehet belekezdeni a konkrét elemzésbe, úgy hogy mindig utalsz arra az elméleti anyagra amit Arannyal kapcsolatban már tanultatok.

2020. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Bocsika:


A lánya fekszik a betegágyán...

Ezt benéztem!

2020. okt. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!