Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni a programozá...

Tudnátok segíteni a programozás háziban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A programozás tanár házi feladatot adott viszont nem tudom megoldani,nem vagyok biztos magamban.Keresgettem a neten,semmi fontosat nem találtam és nem szeretnék hülyeséget írni.Valaki tudna segíteni? Középsuli/Információs Technológia szak/11. osztály/C nyelv


A HF szöveggel meg magyarázni és rövid program formájában leirni a következő fogalmakat( külön-külön ):

1. Alprogramok (mire szolgál, miért használjuk)

2. Könyvtár (szöveges magyarázat)

3. Struktúra ( micsoda a struktúra és miért használjuk)

4. Mutatók ( micsoda a mutató és minden amit tudsz róluk)

5. 4D MÁTRIX (micsoda a mátrix)


ui.:nagyon sokat segítenének a válaszok!



2020. okt. 8. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Alprogram:

[link]

Könyvtár: Az adott nyelv képességeit bővíti. Azzal segíti a programozó munkáját, hogy készen tartalmaz bizonyos dolgokat, melyeket a programozónak nem kell megírnia. Elég telepíteni, importálni és használni.

Struktúra, más néven rekord: Összetartozó adatok egysége.

[link]

Adatstruktúra, más néven adatszerkezet

[link]

Mutató

[link]

Mátrix: A programozásban az egynél magasabb dimenziós tömbök közös neve. A dimenzió szó itt nem egyértelmű, mert utalhat a sorok, oszlopok, rétegek, satöbbi számára, vagy pedig arra, hogy milyen mély ciklussal lehet bejárni. Ez utóbbi értelemben egy 4D mátrixnak vannak tömbjei, rétegei, sorai és oszlopai:

A[i][j][k][l]

2020. okt. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. okt. 8. 19:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!