Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha valakinek meg kell írnia...

Ha valakinek meg kell írnia egy cikket, de még nem jutott el odáig, mert sok dolga van, hogy kellene megfogalmazni?

Figyelt kérdés

Nem felejtkezett el (meg?) a cikkről, csak még nem tudta megcsinálni, mert sok dolga van.

Nem felejtkezett el a cikk megírásáról, csak még nem tudta megcsinálni, mert sok dolga van.

Nem felejtette el a cikket, csak még nem tudta megcsinálni, mert sok dolga van.

Nem felejtette el a cikk megírását, csak még nem tudta megcsinálni, mert sok dolga van.

okt. 11. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Még nincs teljesen kész, de már majdnem elkezdte 😀

De komolyra fordítva, szerintem:

Rengeteg dolga volt, ezért még nem tudta megírni a cikket, de nem felejtkezett el róla.

okt. 11. 09:52
 2/4 A kérdező kommentje:

Ok :)

De amúgy ez a mondat nem hangzik hülyén? Nem felejtette el a cikket... (mivel még nincs is meg a cikk)

Nem felejtette el a cikk megírását... - ez sem a legjobb

okt. 11. 10:34
 3/4 A kérdező kommentje:

Vagy ha például megígérem valakinek, hogy lefényképezem néhány könyv borítóját:

Nem felejtettem el a képeket, csak még nem volt időm.

Nem felejtettem el a könyveket, csak még nem volt időm.

(Ez szerintem szintén nem túl jó megfogalmazás)

okt. 11. 14:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs ezekkel semmi gond, mindkettő érthető. ☺️
okt. 11. 15:17

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!