Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy fotocella elektródjai...

Egy fotocella elektródjai között a feszültség 100 V. Hány elektron kerül át katódról az anódra, ha az elektromos mező munkája 1,6 × 10^-5 J?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értem a fizikát és már ezen töröm a fejem mióta, ha valaki eltudná magyarázni azt megköszönném :)

2020. nov. 13. 12:21
 1/5 anonymousreview60 ***** válasza:

W[J] = Q[C]·U[V]

Kiszámolod, hogy mennyi munka az elektromos mezőnek átjuttatni 1 db elektront 100 V feszültségen. Aztán kiszámolod, mennyiszer van ez meg az 1,6·10^-5 J-ban.

2020. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 véletlenül eltalálta a képletet de a a magyarázata nagyon ködös

W = q U

q = W / U

A kapott q töltést le kell osztani az e- töltés absz értékével és megkapot az e- darabszámot

2020. nov. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonymousreview60 ***** válasza:
#2: Mert én nem ugyanezt írtam, okostojás?
2020. nov. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

szarul írtad, nem elég képletet belökni, rá kell vezetni

bár kémikus vagyok de fizikából is lenyomok bárkit ezen az oldalon, téged is kisgyerek

2020. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonymousreview60 ***** válasza:

#4: 1. Nem lehet tudni, hogy az aktuális kérdező tudatlan vagy csak lusta mint a sz@r. Emiatt adok elég útmutatást. Ha az nem elég, amúgy sem tudja a dolgozatot megoldani.

2. Az általam felírt képlet, az azt követő első és második mondat energia alapon megfeleltethető az általad felírt 1. képletnek, a második képletnek és az azt követő mondatnak. Tehát nincs benne érdemi plusz információ.

3. Kémikus vagy, de azt sem tudod,hogy a víz vezető vagy szigetelő?

2020. nov. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!