Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanuljam meg a biológiá...

Hogyan tanuljam meg a biológiát, úgy hogy meg is maradjon a fejemben, és később is tudjam az anyagot?

Figyelt kérdés
Írtam dolgozatot bioszbol, előtte mindent tudtam, nagyon sokszor mondtam fel, kb 3-4 napja nem foglalkoztam vele. Dolgozat előtti este atolvastam 2x,de még így is belekellett néznem a füzetbe. Miért van ez? Hogy tudnám jól megtanulni, hogy sokáig megmaradjon? 9.es vagyok, azért is stresszelek, mert bioszból és kémiából szeretnék emeltezni majd. Valami tipp? :/

2020. nov. 17. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Ne bemagold, hanem értsd, képzeld el, rajzold le, rakd táblázatba, rakd valamilyen (helyes) rendszerbe. Ha az egészet átlátod, ha tudod valamihez kötni, úgy jobban meg tudod jegyezni.

Ha ennyire elkötelezett vagy, akkor nézz pl a papucsállatkáról képeket, mikroszkópos és rajzolt képeket, videókat a neten. Értsd meg, hogy mekkora a mérete, hogy a sejtalkotók mire jók, hogyan viszonyulnak egymáshoz. Ha az egyik téma megvan, könnyebb a következőt is az előzőhöz hasonlítani, hogy itt miben más, mi tér el, miért.


Bátran kérdezz a tanártól, ha ciki az osztályodban, akkor menj oda hozzá külön (jelen esetben akár írj egy emailt). Ha nagyon elkötelezett vagy, akkor mondd, hogy szeretnél OKTV versenyre menni bioszból vagy kémiából és hogy van-e lehetőséged felkészülni, mit javasol esetleg, plusz órákat esetleg a faktosokkal vagy plusz könyveket stb. És akkor rá kell feküdni és nyomni kell, megtanulni, rendszerbe helyezni és beszélgetni a témákról. Amit, ha szeretsz nem is lesz olyan nehéz. (Könnyű sem)


Érdemes lehet majd elmenni olyan kirándulásokra, múzeumokra, kiállításokra, amik segítik a tanulmányaidat. Pl. Bodies kiállítás vagy különböző nemzeti parkokba ellátogatni és megnézni az ottani növényzetet, talajt.


Érdemes még gimiben az alapokat komolyan venni, és megtanulni tanulni, mert később könnyebb lesz. Lesz hova visszanyúlnod, honnan indulnod.

2020. nov. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ismétlés a tudás anyja.

Én a latin szavakkal voltam így. Memorizáltam, majd amikor mindent tudtam félreraktam. Késöbb elővettem, megnéztem mi az amit tudok, ami nem ment azt újra memorizáltam. És így tovább.


Biosszal meg szerencsés vagy, mert érthető, nem bemagolandó anyag. Az elöttem szóló teljesen jó tanácsokat írt ☝️

2020. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!