Helo, segitenetek megoldani a házimat?


1. A víz abszolút törésmutatója: 4/3, az üvegé: 1,5. Mennyi a vízben, ill. az üvegben a fény terjedési sebessége?


2.Egy fénysugár egy tó felszínére a beesési merőlegeshez képest 60°-s szögben érkezik.

Mekkora

szögben folytatja az útját a beesési merőlegeshez képest? mekkora a törési szög?



2020. nov. 17. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1. n2/n1=c1/C2

2.sinalfa/sinbéta=n2/n1

2020. nov. 17. 20:58
 2/14 A kérdező kommentje:
???
2020. nov. 17. 21:38
 3/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az n1 és az n2 azok a törésmutatók. Ezeknek az aránya van neked üegadva. Tehát a 4/3-ad pl. Ez azt jelenti, hogy n1/n2 az 4/3-ad. És ez egyenlő a levegő fénysebességg/víz fénysebességgel. A második kérdésben pedig ez az arány egyenlő azzal a szöges ízével. Ahol az alfa a beeső a béta meg a megtört fénysugár hoz tartozó szög.
2020. nov. 17. 21:50
 4/14 anonim ***** válasza:
Szólj ha így se jön ki. :) Remélem nem írok hülyeséget
2020. nov. 17. 21:51
 5/14 A kérdező kommentje:
Oke koszi
2020. nov. 17. 21:56
 6/14 A kérdező kommentje:
Tehat ha a víz toresmutatoja 4/3 akkor a levegoje 4/4 ? Vagy ezzel hogyan szamolok? A fenysebesseg 300m m/s akkor a vizben ez csak a 4/3-ad resze?
2020. nov. 17. 22:01
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem. Az a 4/3 az a víz levegő törésmutatókának az aránya.tehát nem a víz törésmutatója. Hanem a kettőnek az aránya. Magyarán a sebessége a fénynek vízben a levegő háromnegyede lesz. Ezt úgy is mondják, hogy a relatív törésmutató. A víznek a levegőre vonatkoztattott törésmutatója. Nyílván a levegőnek a levegőre vonatkoztatva 4/4 vagyis egy, hiszen ott nem változik a közeg.
2020. nov. 17. 22:07
 8/14 anonim ***** válasza:
Bár lehet te is ezt mondod, akkor bocs. Lehet ugyanarról beszélünk mert az aránynál jóra gondolsz. Csak nem 4/3-ad hanem 3/4-ede. Ha 4/3-ada lenne akkor nem lenne jó. Mert vízben gyorsabb lenne mint levegőben. De nem így van.
2020. nov. 17. 22:09
 9/14 A kérdező kommentje:
Szoval ha 3/4-e akkor 300m x 0.75 az uveg pedig 300m x 0.5 ?
2020. nov. 18. 08:42
 10/14 anonim ***** válasza:

Az üvegnél 1,5=clev/cüv

1,5cüv=clev

Cüv=clev/1,5

Szerintem

2020. nov. 18. 10:44
1 2