Fizika házi...?

Figyelt kérdés

Helo, segitenetek megoldani a házimat?


1. A víz abszolút törésmutatója: 4/3, az üvegé: 1,5. Mennyi a vízben, ill. az üvegben a fény terjedési sebessége?


2.Egy fénysugár egy tó felszínére a beesési merőlegeshez képest 60°-s szögben érkezik.

Mekkora

szögben folytatja az útját a beesési merőlegeshez képest? mekkora a törési szög?



2020. nov. 17. 20:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kiraly a 2. Az milyen szoges? Az is ilyesmi nem?
2020. nov. 18. 11:21
 12/14 anonim ***** válasza:
Igen az is ilyen. Ugye ha a tóról van szó, akkor az azt jelenti, hogy levegőből megy a vízbe. Erre az arányt az 1-es kérdésben megadták már. Ugye 4/3. A beesési szög meg van adva, 60 fok. Vagyis akkor sin60/sinx=4/3 az azt jelenti, hogy nekem erre 40 fok jött ki kb.
2020. nov. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ja amúgy ezek a feladatok a Snellius-Descartes törvényre kérdeznek rá. Szóval ezeket az arányokat az a törvény mondja ki. Rákereshetsz, a fizika könyvben, függvénytáblában is benne van.
2020. nov. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy én ebbe mindig is belekavarodtam. Lehet neked is előjön ez. Én abba kavarodtam bele, hogy nem tudtam sose hogy az arányt, hogy írjam fel. Konkrétan ennél a feladatnál megmutatva. Mindig belekavarodtam, hogy a sin60/sinx=4/3 vagy =3/4. Én ebbe mindig belekavarodtam. Igazából felírod az egyik féle képpen és ha a sinx nagyobb 1, akkor nem jól írtad fel. Akkor a másik a jó. Hasonlóan az előzőnél is. Felírod valahogy és figyelsz arra, hogy a fény az optikailag sűrűbb közegben lassabban megy. Szóval ha kijön, hogy a fény vízben gyorsabb mint levegőben, akkor nem jól írtad fel. Nem baj ha rosszul írod fel, csak vedd észre, hogy nem jó.
2020. nov. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!