Ez a német üzenet helyes?

Figyelt kérdés

Guten Tag Frau Xy!

Ich bin mit meiner Note nicht zufrieden. Wenn meine Gruppe diese Grammatik abgeschrieben haben, war ich an dieser Woche Krank. Nächste Woche waren wir in der Quarantäne. Damals habe ich Ihnen gefragt die Grammatik zu darlegen. Im gleichen Zeit haben meine Klassenlehrerin und mein Informatiklehrer gesagt, dass ich nächste Woche nicht in die Schule gehen. Wenn ich in der Quarantäne gewesen wäre, konnte ich nicht am Abi teilnehmen. Ich habe Laura‘s Grammatikheft kopiert und habe es auch gelernt. Ich weiß nicht, was ich fehlen gekonnt.

Ich möchte wegen meiner Auslassung fragen, dass wie kann ich diese Note besser machen?



2020. nov. 17. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Érthetőnek érthető, de jócskán van benne nyelvtani hiba.
2020. nov. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Minden mondatban van több oriasi hiba is. A 2. mondat erthetetlen. De a többi is.
2020. nov. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen (nem-)tudással az esélytelenek nyugalmával futsz neki a német érettséginek. Ha ezt a némettanárodnak írod, ne számíts kegyelem kettesnél jobbra.
2020. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem német érettségi, infromatikából mentem előrehozottan. 2 éve tanulom a nyelvet, de köszi a biztatást!

De ha már ilyen jól kikritizáltatok, javíthattátok volna az üzenetem.

Tipikus magyar negativitás...

2020. nov. 18. 17:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok, és elhatárolódom a második valamint harmadik válaszadótól. Viszont jelezném, a kérdésed annyi volt, helyes-e. Írtam, hogy nem helyes. Javításról nem írtál semmit a kérdésedben.

2020. nov. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben! Köszi a figyelmeztetést! :)

Ha valaki rendelkezik pontosabb nyelvtudással kijavítaná? Fontos lenne.

2020. nov. 18. 21:53
 7/7 anonim válasza:
Szia, kell mèg? Ha igen priviben írhatsz nyugodtan.
2020. nov. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!