Egy padlástéri szoba egyik függőleges fala húrtrapéz alakú, méretei pedig 5 m, 3 m, 3 m és 3 m. Számítsd ki a szoba ezen falának területét?

Kérlek szépen segítsetek a matek házinál.
2020. nov. 18. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el? Trapéz területét kell számítani, minden adat ott van a kérdésben, csak be kell a képletbe helyettesíteni.
2020. nov. 18. 09:59
 2/2 anonim ***** válasza:

m=sqrt(3^2-1^2)=2*sqrt(2)

(A rövidebb alap végpontjából indított magasság által levágott derékszögű háromszögből.)


T=(5+3)/2*2*sqrt(2)=8*sqrt(2)

2020. nov. 18. 10:26