Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha van egy szivattyú jelleggör...

Ha van egy szivattyú jelleggörbém, megrajzolható a jelleggörbe 3 ugyan olyan szivattyúra vonatkoztatva is?

Figyelt kérdés
Nem tudom értelmes/érthető-e a kérdésem, nyilván változik a jelleggörbe ha ugyan abból a szivattyúból több megy, ez megrajzolható valahogyan?
2020. nov. 19. 11:08
 1/5 anonymousreview60 ***** válasza:
Fuss neki még egyszer! Ha van 3 db ugyasnolyan szivattyúd, akkor azok jellegörbéje is ugyanaz lesz. Párhuzamosan vagy sorosan kötöd őket?
2020. nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha pl egy szivattyut hasznalok vagy egyszerre ugyan olyan szivattyubol harmat, akkor meg fog noni a nyomas es a terfogataram is nem? Vagyis valtozik a jelleggorbe, vagy nem jol ertem a dolgokat? Koszi a segitseget!
2020. nov. 19. 18:59
 3/5 anonymousreview60 ***** válasza:

Ha ugyanabból az A tartályból szív mind a három szivattyú, és hasonló, de különálló csöveken ugyanabba a B tartályba nyomnak, akkor mindnek ugyanaz a jelleggörbéje, mert párhuzamosan vannak kapcsolva és gyakorlatilag nem hatnak egymásra.

"Adnom kéne neki egy esélyt? Van egyáltalán értelme ennyi év után?" Még mindig nem.

2020. nov. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ugyan abbol a tartalybol dolgoznak kozos nyomoagra, de valtozik a jelleggorbe es hatnak egymasra, hiszen ha nem valtozna a jelleggorbe mi ertelme lenne parhuzamosan kotni oket kozos nyomoagnal? 2 szivattyunal megno a terfogataram, 3-nal meg inkabb, hiszen mashol lesz a munkapont. De mivel ez nem linearisan valtozik, elmeletileg meg kell szerkeszteni hogy meglassuk mekkora lesz a munkapont, csak azt nem ertem hogyan kell ezt megcsinalni.
2020. nov. 26. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:
meg
2020. nov. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!