Cos2x≥sinx Ennek mi a megoldását? A photomath se tudja és nekem sincs róla fogalmam hogy mi a megoldása.


2020. dec. 7. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

cos 2x = 1-2*sin^2 x azonosságot kell használni


-2*sin^2 x-sinx+1 >= 0 Ez egy másodfokú egyenlőtlenség.

sin x=a behelyettesítéssel:


-2*a^2-a+1>=0, ahol 1>=a>=-1


Ez már megoldható, hogy -1<=sinx <0.5 -re teljesül.

Ezt még sin x-re meg kell oldani.

2020. dec. 7. 17:03
 2/8 anonim ***** válasza:

cos^2x-sin^2x>=sinx

1-2sin^2x>=sinx

0>=2sin^2x+sinx-1

-1<=sinx<=0,5

-210°+k*360°<= x <= 30°+ k*360°

2020. dec. 7. 17:06
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Próbálj rá a Wolfram Alpha oldalra.

Jobb, mint a PM

2020. dec. 7. 17:09
 4/8 A kérdező kommentje:
nem -90 fok a bal oldal?
2020. dec. 7. 17:16
 5/8 anonim ***** válasza:
A sinx függvény értékkészlete [-1; 1], így a bal oldali egyenlőtlenség mindig teljesül.
2020. dec. 7. 17:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező; a bal oldalon cos^2(x) van, vagy cos(2x)? Előbbire adtak választ a többiiek, de ha utóbbi, akkor nem érsz velük semmit.
2020. dec. 7. 17:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm már megértettem nagy segítség volt
2020. dec. 7. 17:35
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
@6: A második esetben cos(2x)=1-2sin^x segít.
2020. dec. 10. 13:29