Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy egyemeti órán a következő...

Cisztercica kérdése:

Egy egyemeti órán a következő feladatot kaptam, de sajnos nem igazán jutottam dűlőre. A potenciális összetett szavaknál például a gyorskávéra gondoltam. Valaki hasonló példákat?

Figyelt kérdés
A telex.hu internetes oldal 23 millió dolláros űrvécét küld a Nemzetközi Űrállomásra a Nasa című cikkéből ( [link] keressétek ki az összes összetett szót! Állapítsátok meg, hogy ezek hogyan jöhettek létre, milyen összetételi mintát képviselnek! Hozzatok létre ti magatok is 5 olyan összetett szót, amelyek eddig nem volt a szókincs része, de potenciálisan akár azzá is válhat! Az 5 adat mind különböző összetételi mintázatot képviseljen! Indokoljátok, hogy ezek miért potenciális összetett szavak! Figyeljetek arra, hogy még véletlenül se a helyesírási jelentésével dolgozzatok az összetett szónak, hanem a nyelvivel!

2020. dec. 14. 17:20
 1/1 anonim ***** válasza:
2020. dec. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!